16 Zář

Tituly Vítězů Českého poháru TP 2020 ve sportovní střelbě si z Olomouce odvezl František Konečný a Tomáš Pešek.

V sobotu 12. 9. přivítala Olomouc účastníky finálového kola Českého poháru ve sportovní střelbě tělesně postižených kategorie SH1. V obou disciplínách na 1. a 2. místě byly nastříleny špičkové výsledky v mistrovské třídě.

V ranní soutěži v disciplíně P3 zvítězil Konečný nástřelem 558 bodů, před druhým Peškem s 552 body a třetím Gronským s 514 body. Po sečtení bodů z nejlepšího kola a finále se stal celkovým vítězem Konečný s 60 body, 2. místo získal Pešek se 40 body a 3. místo obsadil Roman Gronský s 30 body. V této disciplíně bylo hodnoceno 6 střelců.

V poledne pokračovalo finále disciplínou P1, kterou vyhrál Pešek nástřelem 561 bod, 2. místo obsadil Jiří Němec s 552 body a 3. místo si vystřílel Vladimír Marčan s 515 body. Po sečtení bodů z nejlepšího kola a finále se stal celkovým vítězem Pešek s 60 body, 2. místo získal Němec s 35 body a 3. místo obsadil Marčan s 26 body. V této disciplíně bylo hodnoceno 11 střelců.

Text, foto: Vladimír Marčan, SK TPS Olomouc